T-34

Moderator: Łosiu

Awatar użytkownika
Cromwell
Czołgiści

T-34

Post autor: Cromwell »

Witam!

Na pewno znacie to zdjęcie z Internetu. Dla mnie jest niezwykłe - ogromny ładunek emocji.

Pozdrawiam

P.S. Zdjęcie opatrzone jest podpisem: "Bezcenne chwile. Odnaleźć po ponad 60 latach swój czołg, który służy jako pomnik".
Załączniki
Bezcenne chwile..jpg
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER »

Czy wiesz, kto jest na zdjęciu i z jakiej jednostki ten pojazd ?
Ostatnio zmieniony 2014-11-18, 00:04 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cromwell
Czołgiści

Witam!

Niestety nie znam stopnia ani nazwiska tego byłego żołnierza. Nie znam też nazwy jednostki, w której służył. Może poszukamy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Kontakt:

Wiesz to może być równie dobrze jakaś propagandówka ,taka jak zdjęcia por.Miazgi przy T34 na Al.Zwycięstwa.Literatura podaje ,że wóz Miazgi nosił numer 121,a w latach 70-tych mamy zdjęcia bohatera przy swoim czołgu i wcale nie przeszkadzało jemu ,że namalowali na pojeździe 161,choc takiego czolgu w Brygadzoe wogóle nie było.

Jeśli popatrzysz na zdjęcie ,które wstawiłeś to pomnikowy pojazd musiał służyć do lat 60-70-tych i został wyposażony w koła z modelu T54/55. Pomnikowce wojenne miały róźne konfiguracje kół ,ale raczej produkcji z tamtego okresu ,vide pojazd z Al.Zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Cromwell
Czołgiści

Cześć!

No tak, a już chciałem ( z myślą o przyszłorocznym Memoriale im. Tadeusza Rackiego) porwać się na budowę dioramy z taką scenką (skala 1:16). Nie wiem co by z tego wyszło ( bo modelarz ze mnie żaden), ale pojawiła się taka myśl.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Kontakt:

Zawsze źródła możesz dogłębniej prześledzić i taką dioramę zrobić, przecież to tylko moje spostrzeżnia. Idea sama w sobie ciekawa.
Ostatnio zmieniony 2014-11-18, 00:05 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cromwell
Czołgiści

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Na pojazdach PSZ malowano na okrągłym, żółtym tle czrne cyfry. Spotkałem cyfry 40, 30, 5 itd. Czego to dotyczyło?

Pozdrawiam-Cromwell
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Kontakt:

To tzw tonażówka, czyli masa pojazdu. Na mostach także umieszczano taki znak określający masę pojazdu, który może przejechać po nim bezpiecznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dokumentacje ”