Odlewy żywiczne tutorial

Tu opisujemy różne techniki modelarskie , sposoby i sztuczki pozwalające osiągnąć zamierzony efekt .

Moderator: Łosiu

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Kontakt:

Odlewy żywiczne tutorial

Post autor: PITERPANZER »

Złożyłem zamówienie na ten tutorial u naszego większego Kolegi zwanego Bigtankiem. Wielkie dzięki Andrzeju za pokazaniem nam step by step Twojego warsztatu .

Andrzej napisał :

Sprzęt który używam już do odlewania, rąsia którą mieszam i upycham żywicę w zakamarkach formy, kawałek jajka niespodzianki z dziubkiem do mieszania i wlewania żywicy, pędzel i brudna wazelina do wazelinowania formy :oops:

Obrazek

Komplet trzech sprężarekw surowym stanie bez żadnych filtrów, zaworów odstojników, manometrów i innych butli, które służą do tworzenia próżni podczas robienia form. Do malowania aerografem używam jednej naturalnie..
Obrazek :D

Jeden z kilku podobnych pojemników próżniowych, ten jest średni, mam większy, wyższy i malusi - do którego wkładam zalewajkę silikonową
Obrazek

Częściowo zalane połówki formy, tutaj będzie tylny wahacz do jagdy akurat. Widać wzmacniające drutki, coby się detal nie połamał aby...
Obrazek

Tu już zalane całkiem obie połówki, jak widać nie ma potrzeby wlewać za dużo żywicy, równo z poziomem foremki i będzie dobrze...
Obrazek

Jak w obu połówkach żywica zacznie się robić gęsta - tak aby się nie wylała przypadkiem, składamy obie połówki razem - ja nakładam kawałek czegoś równego i przyciskam ołowianym ciężarkiem o odpowiednim ciężarze, tak aby forma się nie zdeformowała pod za dużym ciężarem- detal wyjdzie zniekształcony. Mam odlane ciężarki o różnej wysokości ;-)
Obrazek

No i gotowe odlane detale, widać cieniutką nadlewkę łatwą do oczyszczenia.
Robota prosta jak drut ...................:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Cloner
Czołgiści
Kontakt:

Post autor: Cloner »

Czy dało by się odlać tą technika parę figurek z warhammera które są już niedostępne, i jak a była by ich jakość?
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Kontakt:

Wszystko można odlać , musisz jednak pamiętać ,że najdroższa w tej zabawie jest guma na formy i praca odlewnika. Stąd cena figurki ok.60zł.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Kontakt:

Andrzej podesłał ostatnio filmik, który umieścił na YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=hCPxfI7c ... e=youtu.be
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki modelarskie”