Tankowanie

Moderator: Łosiu

Awatar użytkownika
Excalibur
Czołgiści
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-06, 22:54
Lokalizacja: Rumia / Gdańsk

Tankowanie

Post autor: Excalibur »

Witam.
Z racji, że nie należę do nadmiernie wylewnych, nie będę się rozpisywał :-)
Moją galerię zacznę od najnowszego modelu, czyli tytułowego Tankowania. Idea ma już swoje lata, lecz ze względów na braki powierzchni życiowej, nie było możliwe jej wcześniejsze wcielenie w życie. Jak widać, udało się.
Całość wykonałem w skali 1:48 korzystając przy tym z modelu Hasegawy F-14A Tomcat oraz ESCI ES-3A Shadow.
Wspomnieć należy, że model nie jest pozbawiony błędów merytorycznych. Pierwszym jest zbyt krótki przewód do tankowania, to jednak spowodowane jest względami konstrukcyjnymi oraz koniecznością ograniczenia wielkości całego układu (gdy dorobię się większego mieszkania / najlepiej domu, poprawię błędy, budując Tankowanie II :-D ) Drugim błędem jest nieprawidłowe podwieszenie zasobnika D-704 „Buddy”. Powinien się on znajdować na lewym skrzydle. Tu słowo wyjaśnienia: takie położenie wymusiła konieczność samodokręcania się gwintu spinającego obie repliki.
Tyle tłumaczenia się ;-)
Czas na parę zdjęć. Na początek parę po drobnym retuszu (wykonanym przez kolegę z innego forum):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i parę odsłaniających całą prawdę :-> :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Łosiu
Czołgiści
Posty: 27
Rejestracja: 2009-06-13, 11:27
Lokalizacja: Strzebielino

Post autor: Łosiu »

Dobra dobra, nie wykręcisz się od opisu z czego i jak zamontowane jest to to.:-) Cały czas na Memoriale zastanawiałem się jak to się trzyma :-)
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Czołgiści
Posty: 472
Rejestracja: 2008-03-10, 00:55
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER »

Choć nie jestem lotczik ,to przy Twoich modelach spedziłem dłuższą chwilę próbując to i owo dostrzec i rozgryźć jak stworzyłeś tak trudną ,delikatną , a zarazem sztywna konstrukcję.Ja bym dał tej dioramce większą podstawkę na której z wody próbowałbym zrobić imitację warstwy chmur.Wszystko można by zamknąc później gablotą.Nie powiem ,ale był to jeden z trudniejszych do fotografowania obiektów. Niebieskie tło ułatwilo by pracę ,ale także wyciągnęło szczegóły samolotów.
Gratulacje !
Awatar użytkownika
Excalibur
Czołgiści
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-06, 22:54
Lokalizacja: Rumia / Gdańsk

Post autor: Excalibur »

Jak się to trzyma? Sam nie wiem:)
A tak serio, to mechanizm jest prosty, dwie szprychy i nypel do szprych. Jedna szprycha w kadłubie Tomcat'a, druga przechodzi przez skrzydlo, pylon, sam zasobnik i wychodzi jako przewód/wąż. Na jego końcu jest kosz/dryfkotwa, który skrywa wspomniany już nypel. W tym miejscu łączą się dwie szpychy. Ot i cała historyja:D
Piotr pisze:Ja bym dał tej dioramce większą podstawkę na której z wody próbowałbym zrobić imitację warstwy chmur.Wszystko można by zamknąc później gablotą.
Jesteś przekonany, że osiągnięty efekt chmur byłby zadowalający? Bo ja nie. Od kilku lat zastanawiam się nad sposobem stworzenia wiarygodnej chmury i jeszcze nie wymyśliłem. Zrobienie czegoś takiego jak sugerujesz, zniweczyłoby cały realizm sceny (o ile o takim możemy w ogóle mówić). Jak wyglądałyby całkiem realnie odtworzone modele nad czymś co w małym stopniu przypomina chmurę?
Wiedząc, że są takie trudności, postanowiłem stworzyć modele tak by one były w centrum uwagi, żadnych "przeszkadzaczy".
Winek
Czołgiści
Posty: 12
Rejestracja: 2015-07-18, 13:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Winek »

Cześć Excaliubur
Słyszałem o tym pomyśle, widziałem na plakacie, ale dopiero teraz mogę podziwiać całość.
Super projekt i super wykonanie.
Wielkie gratulacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maciej Gruca "Excalibur"”