Strona Główna MODELARNIA OSOWA
Strona Modelarzy z Gdańska Osowy i ich Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
VIII Memoriał Tadeusza Rackiego, Gdańsk, 23-24.11.2013
Autor Wiadomość
Viltianus 
Czołgiści
Hobbit


Wiek: 49
Dołączyła: 17 Paź 2011
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-01-11, 08:27   VIII Memoriał Tadeusza Rackiego, Gdańsk, 23-24.11.2013

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Gimnazjum i trosce Piterpanzera już wiemy, że kolejny Memoriał się odbędzie.

Zajawka:

VIII OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI
O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO

XIV Osowskie Spotkania Modelarzy

23-24 LISTOPADA 2013

O R G A N I Z A T O R Z Y

KLUB MODELARSKI „DELFIN"
im. T. RACKIEGO
W GDAŃSKU

Modelarnia OSOWA
W GDAŃSKU

POMORSKI ;
ZARZĄD WOJEWÓDZKI LIGI OBRONY KRAJU
W GDAŃSKU

Gimnazjum Nr 33
Gdańsk Osowa


VIII OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI
O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO – GDAŃSK 2013


I. Miejsce zawodów:
Gimnazjum Nr 33 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdańsku,
ul. Wodnika 57
80-299 Gdańsk-Osowa

II. Cel zawodów:
- rozbudzanie zainteresowania nauką, techniką i historią,
- popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, szczególnie dzieci i młodzieży,
- zachęcanie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu
- wymiana doświadczeń między modelarzami

III. Termin konkursu:
23-24 listopada 2013 r. (sobota/niedziela)

IV. Uczestnictwo:
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach.

Konkurs przeprowadzony będzie w następujących:
a) klasach:
-"P" (plastyk
-"K" (karton)

b) kategoriach wiekowych (decyduje rok urodzenia):
- {J} junior (zawodnicy do lat 15 - urodzeni 1998 i później)
- {S} senior (zawodnicy od 16 lat - urodzeni 1997 i wcześniej).

Na razie tyle. Resztę regulaminu podamy w terminie późniejszym.
Zapraszamy już dzisiaj.
Ostatnio zmieniony przez PITERPANZER 2013-12-01, 14:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
PITERPANZER 
Czołgiści


Dołączył: 10 Mar 2008
Wysłany: 2013-01-11, 14:03   

Ja już się cieszę i myślę o kolejnym Memoriale.
Kasiu zmieniłem status Twojego postu na "ważne ogłoszenie".
Czekamy na nowe pomysły, uwagi oraz zgłoszenia tych, którzy chcą pomóc w organizacji lub zasponsorować nagrody.
 
 
PITERPANZER 
Czołgiści


Dołączył: 10 Mar 2008
Wysłany: 2013-11-06, 11:54   

Przygotowania ruszyły, najpierw po cichu z z problemami, ale teraz już nabierają tempa.
Ustalilem z Andrzejem, że osoby, które zarejestrują swoje modele przez internet otrzymają od Organizatora identyfikator. Karta startowa do pobrania tutaj.
Osoby zgłaszające modele w dniu Memoriału, na miejscu będą mogły zgłosić maksymalnie 5 modeli do konkursu, reszta tylko na wystawę.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mail`owy Sekretarza Memoriału.
W tym roku i w tej roli zadebiutuje Piotr Grzybowski - grzybowski.piotr@gazeta.pl
 
 
PITERPANZER 
Czołgiści


Dołączył: 10 Mar 2008
Wysłany: 2013-11-13, 13:19   

Pora zaprezentować plakat .
 
 
PITERPANZER 
Czołgiści


Dołączył: 10 Mar 2008
Wysłany: 2013-11-21, 19:04   

Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy Memoriale Kolegów na zebranie z Panią Dyrektor jutro o godz.17.15 w sali 116 osowskiego Gimnazjum.
Do omówienia sprawy techniczne, podzielimy zadania,etc. Liczę na aktywny udział trójmiejskiego środowiska.
 
 
PITERPANZER 
Czołgiści


Dołączył: 10 Mar 2008
Wysłany: 2013-11-24, 23:11   

Memoriał, Memoriał i...... po Memoriale.
Dziękuję wszystkim Kolegom modelarzom i Gościom, którzy odwiedzili nas z daleka i bliska i zaprezentowali swoje prace.
Za wszystkie niedociągnięcia z naszej strony przepraszam.
Tym, którzym dostali się na pudło raz jeszcze gratuluję i proszę o odebranie nagród sponsorskich, które wręczaliśmy na końcu.
Komumikat końcowy zamieszczę, gdy zostanie on przekazany przez Sędziego Głównego do Sekretarza i do mnie.

Dziękuję Pani Dyrektor Marzenie Majerowskiej za udostępnienie sali i pomoc, jaką otrzymyjemy od lat.
Także gromkie brawa i podziękowania dla licznych naszych Przyjaciół Sponsorów.

Model czołgu 4TP jest u mnie czekam, na wiadomość jak oddać go właścicielowi.

Pozdrawiam Piterpanzer
 
 
PITERPANZER 
Czołgiści


Dołączył: 10 Mar 2008
Wysłany: 2013-11-26, 13:47   

Komunikat końcowy VIII Memoriału T. Rackiego.

Gdańsk, 24 listopada 2013 r.

W dniach 23.-24.11.2013 r. w Gimnazjum Nr 33 w Gdańsku Osowej odbył się
VIII OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTYKOWYCH O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO.

W konkursie wzięło udział 362 modeli 1121 modelarzy z różnych stron Polski.
W związku z niedostateczną liczbą modeli w niektórych kategoriach część klas przewidzianych regulaminem nie została rozegrana, niektóre grupy wiekowe trzeba było połączyć, zaś w pewnych przypadkach uzasadnione okazało się wprowadzenie nowych, wcześniej nieplanowanych podziałów. W sumie rozegrano konkurs w 41 klasach.
Zgodnie z przyjętą zasadą komisja wybierała i oceniała kolejność trzech najlepszych modeli trzech różnych modelarzy w każdej klasie. W szczególnych przypadkach przyjęto, że do rozegrania klasy wymagane są co najmniej trzy modele dwóch zawodników w klasie.
Prezentowane modele przedstawiały bardzo zróżnicowany poziom umiejętności wykonawców; obok pierwszych prób najmłodszych adeptów kunsztu modelarskiego zwiedzający mogli podziwiać modele mistrzowskie, zdobywające już złote medale na mistrzostwach świata. Powodowało to konieczność bardzo wnikliwej pracy jurorów.


Komisja sędziowska w składzie:

1.Sędzia główny:
- Markiewicz Zygmunt kl. I
2. Sędziowie oceny:
Balicki Krzysztof kl. II
Łopatnik Andrzej kl. II
Sokołowski Wojciech – kl. III
Sznajdrowski Stanisław kl. II
Szoszkiewicz Artur kl. III
Świderski Marek kl. III
Waszkowski Sławomir – kl. III
Andrzejewski Jacek – aplikant
Kukiński Tomasz – aplikant
Lewkowicz Janusz – aplikant
Mazur Radosław – aplikant
Ruciński Przemysław – aplikant
Szpuntowicz Jacek - aplikant
Wit Piotr – aplikant

dokonała oceny i ustaliła kolejność w klasach:


Samoloty(S)

-S1a-Plastik-junior
I – Wantowska Joanna – Chełmża – TMB1 Avanger
II – Prokop Wiktor – Chełmża – Fi156 Storch
III – Barański Damian – Gdańsk – Hawker Demon

-S1a-Plastik-senior
I – Dobrodziej Grzegorz– Łapino – LVG
II – Andrzejewski Jacek – Szczecin – Lublin R XIII TER
III – Zborowski Przemysław – Gdynia – P-39 AIRCOBRA

-S1b-Plastik-junior
I – Piwoński Maciej – Chełmża – MC-205 Veltro
II – Kołpa Jakub– Chełmża – CurtissHawk 81-A-1
III – Drożak Kazimierz – Gdańsk – PZL P-23A etB "Karaś"

-S1b-Plastik-senior
I – Płaczek Mikołaj – Gorzów Wlkp. – Jak-1b
II - Krakowiak Sebastian- Gdańsk – Mitsubishi A6M5c ZERO
III – Suplicki Roman – Gniezno – Hawker Hurricane MK1

-S2a Plastik – senior
I – Łagódka Jakub – Gniezno – Ju-52
II – Skibicki Krzysztof – Gdynia – P-38J Lighting
III – Lipiec Robert – Inowrocław – LOCKHEED P-38H-5-LO LIGHTING S/N 42-67008

-S2b Plastik – junior
I – Kołpa Jakub – Chełmża – PZL 37B Łoś
II - Gabor Hubert – Chełmża – A 130 Spectre
III – Dubiel Oliwier – Gdańsk – Lockheed Constellation

-S2b Plastik – senior
I – Ruciński Przemysław – Szczecin – PBY 4 CATALINA
II - Wantowski Marek – Chełmża – Gotha Go244
III – Krakowiak Sebastian – Gdańsk – Junkers Ju-52 3m

-SOa-Plastik-junior
I – Piwoński Maciej – Chełmża – He-162 Salamander
II – Urbańska Julia– Chełmża – Mirage III
III – Olechnowicz Jacek – Szczecin – Sukhoi su27

-SOa-Plastik-senior
I – Wierzchowski Marek – Toruń – F-86 SABRE
II – Świderski Marek – Kołczygłowy – Sukhoi Su-25UBK
III – Sokołowski Wojciech – Koszalin – Mig-21MF

-SOb-Plastik – junior
I – Gruźlewski Szymon– Chełmża – F104G Starfigter
II – Portka Patryk – Gdańsk - Hawker Hunter FGA 71 Z9
III – Dubiel Oliwier - Gdańsk – Boeing 777-200

-SOb-Plastik – senior
I – Krakowiak Sebastian – Gdańsk – Messerschmitt Me-262A1
II – Lewandowski Jacek – Toruń - BOEING VC-25A
III – Lipski Krzysztof – Rumia – Tu-134

-SHa – Plastik - senior
I – Sztuczka Grzegorz – Człuchów – Mi-24W
II – Lipiec Robert – Inowrocław - Śmigłowiec Mc Donell Douglas AH 64 Apache
III – Lipiec Robert – Inowrocław - Śmigłowiec BELL AH 1G Cobra

-SHb – Plastik – junior
I – Krajewski Krzysztof – Inowrocław – A129
II – Kołpa Jakub – Gdynia – AH 64D Apache
III - Krajewski Krzysztof – Inowrocław – AH1T Sea Cobra

- S1a – Karton – senior
I – Pietrzykowski Wojciech– Sierpc – PZL P.11c
II – Kokoszka Bartosz – Koszalin – Polikarpov I-16
III – Nowak Artur – Gdynia – HALBERSTADT D.II

- SOa – Karton - senior
I – Sznajdrowski Stanisław – Gdańsk – SB Lim-2 A
II – Jarkiewicz Sławomir– Lębork – Samolot myśliwski JAK 28P
III – Zabłocki Michał – Piła – JAK-23

- SHa – Karton senior
I – Pietrzykowski Wojciech – Sierpc – Mi-2
II – Zabłocki Krzysztof – Bydgoszcz – Mi 14 Ps
III – Sznajdrowski Stanisław – Gdańsk – Mil Mi-2 URN


Okręty (O)

-OMa– Karton-senior
I – Pietrzykowski Wojciech – Sierpc – ORP Ślązak
II – Lipski Grzegorz – Reda – Krążownik II klasy NOWIK
III – Kruczkowski Robert – Warszawa – La Hoche

-OMb– Karton- senior
I – Szkwarek Tomasz – Rumia – Brytyjski lotniskowiec INVINCIBLE
II – Rynkiewicz Michał – Gdańsk – m/s GDAŃSK
III – Zabłocki Michał – Piła – HMS NORFOLK

-OŻa– Karton- senior
I – Olesz Józef – Gdańsk – HMS "Cleopatra"
II – Mosiczuk Czesław – Wrocław – Okręt Wikingów
III – Horzela Lech – Gdańsk – HMS Victory

- OMa – plastik- senior
I – Dobrodziej Grzegorz – Łapino – NAGATO
II – Filzek Marek – Koszalin – HMS Eskimo
III – Krakowiak Sebastian – Gdańsk – ORP Wicher

- OP – plastik – senior
I – Filzek Marek – Koszalin – GP Gato
II – Krawczyk Grzegorz – Gdynia – Biber
III – Wawrzynkowski Marcin – Koszalin – Okręt podwodny U-253 (VIIC)


Pojazdy kołowe (PK):

-PKa-Karton - senior
I – Jarkiewicz Sławomir – Lębork – Transporter BRDM 1
II – Lipski Grzegorz – Reda – Samochód pancerny
III – Mazur Radosław – Szczecin – Citroen Kegresse B2 10CV

-PKa – plastik - junior
I – Krajewski Krzysztof – Inowrocław – LAV III
II – Felberg Paweł – Gdańsk – Willys UT
III – Piwoński Maciej – Chełmża – T17E2 Staghound

-PKa – plastik - senior
I – Jarmoła Tomasz – Gdańsk - T17E2 Staghound
II – Gatkowski Robert – Szczecin – GMC
III – Łagódka Jakub – Gniezno – KP – 42

-PKb-Plastik - senior
I – Wiśniewski Krzysztof – Tczew – STAGHOUND MK III
II – Kamiński Remigiusz – Inowrocław – Opel Blitz Flak
III – Sokołowski Wojciech – Koszalin – APA-5D

-PKCa-Plastik – junior
I – Olechnowicz Jacek – Szczecin – Mercedes Actros
II – Mazur Krysia – Szczecin – Mini Morris Jasia Fasoli
III – Wantowska Joanna – Chełmża – Jeep C7

-PKCa-Plastik – senior
I – Lewandowski Jacek – Toruń – FORD CONVERTIBLE 1948
II – Geniusz Jarek – Gdańsk – Mercury Cougar 1969
III – Myśliński Maciej – Inowrocław – OPEL BLITZ TFL 15


Motocykle (PM)

-PMa-Karton - senior
I – Mosiczuk Czesław – Wrocław – Sokół CWS 111
II – Spiliszewski Adam – Inowrocław – WSK M06B3 Gil
III – Mosiczuk Czesław – Wrocław – BMW R75


Pojazdy gąsienicowe(PG)

-PGa-Karton - junior
I – Olechnowicz Jacek – Szczecin – Sdkfz 252
II – Olechnowicz Maciej – Szczecin – Polski Ciągnik Artyleryjski „C2P”
III – Prokop Wiktor – Chełmża – M3 Lee Grant

-PGa-Karton - senior
I – Mosiczuk Czesław – Wrocław – Universal carrier MkII MMG
II – Pietrzykowski Wojciech – Sierpc – M3A1 STUART
III – Zabłocki Krzysztof – Bydgoszcz – POLSKI CZOŁG ROZPOZNAWCZY PZInż 140 (4TP)

-PGa-Plastik-junior
I – Kubiak Piotr Junior – Gdańsk – IS-2
II – Krajewski Krzysztof – Inowrocław – Sd.Kfz. 251/3
III – Stempczyński Wojciech – Gniezno – TIGER

-PGa-Plastik-senior
I – Jawornicki Maciej – Sopot – TYGRYS I.E.
II – Gręzicki Marek – Koszalin – Pzkpfw IV ausf. J
III – Wiśniewski Krzysztof – Tczew – STURM I

-PGb-Plastik-junior
I – Kowalski Szymon – Gdańsk – STUG IV
II – Zieliński Krzysztof – Gdynia – Pz V PANTERA
III – Gruźlewski Szymon – Chełmża – Cromwell IV

-PGb-Plastik- senior
I – Wardyński Karol – Gniezno – Działo samobieżne Elefant
II – Zamiar Michał – Gniezno – FAMO+PANZER III
III – Wiśniewski Krzysztof – Tczew – CROMWELL MK IV


Pojazdy szynowe(PS)

-PSa-Karton – junior + senior
I – Hankiewicz Tadeusz – Gdynia – Lokomotywa ST44
II – Olechnowicz Jacek– Szczecin – Bn2t Freudenstein
III – Olechnowicz Maciej – Szczecin - Polski parowóz wąskotorowy „T2 71”


Artyleria(A)

-Aa-Plastyk - senior
I – Kamiński Remigiusz – Inowrocław – Haubica M198
II – Wantowski Marek – Chełmża – Pak 12,8 cm
III – Lektorowski Mirosław – Toruń – Soviet 122mm armata+ traktor ChTZ-65 + EUROPEN CART

-Ab-Plastyk – junior + senior
I – Lektorowski Mirosław – Toruń – 21cm MOSER 18
II – Kołpa Jakub – Chełmża – PAK 40
III – Syrocki Adrian – Chełmża – M1A1 75mm US pack

Dioramy (D)

-DLL
I – Turek Paweł – Gdańsk – „Upadek Imperium”
II – Rojek Tomasz – Gdańsk – Parking końcowy
III – Wąs Przemysław – Tczew – Na pozycje

-DM
I – Kosiński Witold – Warszawa – Diorama morska „Cenny ładunek”
II – Krawczyk Grzegorz – Gdynia – Motorówka NKL27
III – Piaskowski Łukasz – Tczew - Schwimm-RSO


Figurki (F)

- FFSb – plastik – junior + senior:
I – Kuiński Tomasz – Koszalin – TEMPLARIUSZ
II – Zabłocki Michał – Piła – Kozak
III – Drożak Kazimierz - Gdańsk - Warhammer Spacemarines

- FW – plastik:
I – Niemczyk Arkadiusz – Kościerzyna - PIECHOTA RZYMSKA I p.n.e.- II n.e. CZ.1
II – Waszkowski Słąwomir – Gdańsk – Żołnierze niemieccy
III – Wantowska Joanna-Chełmża-Patrol feldgendarmerie


Wymienieni zawodnicy, zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich klasach, otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.
Wszyscy pozostali uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz kupony rabatowe na zakupy w sklepie modelarskim "DoSklejenia.pl" .

Główne trofeum za najlepszy model Konkursu, pamiątkowy puchar „MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO”, zdobył Józef Olesz z Gdańska za wspaniały kartonowy model HMS "Cleopatra".

Nagrody specjalne i wyróżnienia sponsorskie:

Nagrodę Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego „Pod But” otrzymał Tomasz Szkwarek za model brytyjskiego lotniskowca HMS INVINCIBLE.

Puchar COMBATANTA od Klubu Modelarskiego COMBAT z Chełmży za najlepszy model bojowy w barach polskich z lat 1914 – 1945 otrzymał Sebastian Krakowiak za model ORP Wicher.

Model czołgu FT 17 od Klubu Modelarskiego COMBAT z Chełmży za najlepszy wykonany przez juniora model bojowy w barach polskich z lat 1914 – 1945 otrzymał Jacek Olechnowicz za wykonanie modelu samolotu Ansaldo A1 Balila.

Puchar SPM od Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego za najlepszy model tegorocznej edycji Memoriału – Grzegorz Dobrodziej za model samolotu LVG.

Statuetkę Denara za model LWP-WP otrzymał Jacek Olechnowicz ze Szczecina,
wykonawca haubicy Krab.

Statuetkę "Złotego Śledzia" ufundowaną przez modelarzy z Gdyni otrzymał Czesław Mosiczuk za kolekję kartonowych motocykli.

Dyplomy dla najmłodszych uczestników:

Pamiątkowy dyplom „Dla najmłodszego zawodnika Konkursu o Memoriał Tadeusza Rackiego 2013” otrzymała 6-letnia Kinga Skibicka oraz 6-letni Damian Skopek.

Sponsorzy:

W imieniu Zawodników i Klubu Modelarskiego „Delfin” oraz "Modelarni Osowa" chcielibyśmy wyrazić podziękowanie osobom i instytucjom, których wsparcie umożliwiło zorganizowanie całej imprezy:

1.Panu Pawłowi Łuczakowi, dyrektorowi Zarządu Okręgowego Ligi Obrony Kraju w Gdańsku za ufundowanie medali dla wykonawców najlepszych modeli;

2.Pani Marzenie Majerowskiej, dyrektor Gimnazjum Nr 33 przy ul. Wodnika, która udostępniła szkołę na czas wystawy.

3.Panu Zbigniewowi Kownackiego, właścicielowi hurtowni "SK Model" za przekazanie modeli i akcesoriów modelarskich na nagrody.

4.Panu Stefanowi Frankiewiczowi właścicielowi firmy EurekaXXL za przekazanie zestawów akcesoriów modelarskich na nagrody.

5.Panu Wacławowi Peszko, właścicielowi firmy Aber za przekazanie zestawów fototrawionych na nagrody.

6.Panu Andrzejowi Halińskiemu (wydawnictwo Haliński) za przekazanie na nagrody dla zawodników modeli ze swojej oferty wydawniczej.

7.Panu Grzegorzowi Pomorskiemu (Wydawnictwo GPM) za przekazanie na nagrody dla zawodników modeli ze swojej oferty wydawniczej.

8.Panu Dariuszowi Czajewskiemu właścicielowi sklepu modelarskiego " DoSklejania.pl" za przekazanie modeli i kuponów rabatowych na nagrody.

9.Panu Markowi Kierzkowskiemu, naszemu forumowemu Koledze i właścicielowi firmy "Ksero Serwis" z Gdyni za wydrukowanie plakatów, zasponsorowanie identyfikatorów oraz wsparcie w trudnej chwili i druk dyplomów "na ratunek" .

9.Pani Hannie Góreckiej, właścicielce sklepu modelarskiego "Uśmiech Naszego Dziecka " za przekazanie modelu samolotu Mosquito .

10. Panu Wojciechowi Molskiemu, właścicielowi sklepu "Militaria" za przekazanie zestawu figurek na nagrodę.

11.Modelarzom i anonimowym sponsorom, którzy z własnych zbiorów przekazali wiele modeli na nagrody dla uczestników konkursu.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Łopatniuk
Piotr Grzybowski
Piotr Kubiak
 
 
KrzysztofW 
Batalionowy maruder
Przyjaciel Modelarni


Dołączył: 26 Sie 2008
Skąd: Tczew / Gdańsk
Wysłany: 2013-11-26, 20:45   

Parę zdjęć z Gdańska. Kilka ciekawych modeli, fajny geschützwagen trumpetera zrobiony przez młodego utalentowanego człowieka z Gdańska (nick Cloner 16 modelwork), diorama Tomka "Korowiowa" Rojka no i doskonały SU 152 Łukasza Orczyca - Musiałka.




















 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12