Strona Główna MODELARNIA OSOWA
Strona Modelarzy z Gdańska Osowy i ich Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
VII MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO 23-25 XI 2012 -Przygotowania
Autor Wiadomość
PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2011-11-30, 21:06   VII MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO 23-25 XI 2012 -Przygotowania

Jak mawiają stratedzy należy podążać za ciosem .
Jestem po rozmowie z Panią Dyrektor i krótkim speachem z Andrzejem i zaczynamy przygotowania do kolejnego Memoriału.
Wstępnie z kalendarza wynika ,że będzie to 23-25 XI 2012.

Po tegorocznej imprezie usłyszeliśmy kilka uwag wartych wprowadzenia w życie .
1) Jeszcze lepiej oświetlone i większe pomieszczenie , czyli sala gimnastyczna wstępnie ustalona z Panią Dyrektor.
2) Ochrona modeli przed destrukcyjnymi rączkami zwiedzających
3) Sponsoring
4) Baza noclegowa
-hostele
-wolne noclegi u Przyjaciół
5) Media -Tutaj głównie uwagi do portalu mieli sami mieszkańcy,chociaż nie do końca jestem przekonany ,że słuszne. Może faktycznie można było mocniej rozpropagować imprezę wsród mieszkańców Trójmiasta .Do dyskusji jak i od kiedy.
6) Patronat honorowy
7) Data Meroriału do kalendarza imprez ogólnopolskich.

Proszę dopisywać się z uwagami i propozycjami , a ja uzupełnię listę TODO.
Liczymy na aktywne wsparcie tegorocznych , lokalnych uczestników.

Cloner 
Czołgiści
nawrócony pancerniak

Wysłany: 2011-11-30, 22:50   

Przede wszystkim z myślą o młodych(też jestem ale się nie łapię w ramy klas) warty byłby powrót do klas młodzik , junior, senior oraz utworzenie klasy pojazdów półgąsienicowych.
Osobiście uważam ,że poziom tegorocznych zawodów był wysoki ,jednakże warto by było ściągnąć jeszcze więcej modeli, bijąc w ten sposób kolejny raz rekord.

Andrzej 
Czołgiści

Wysłany: 2011-12-01, 11:37   

Powrót do trzech kategorii wiekowych...? Zmniejszyłem ze względu na możliwości; to jednak uderza w koszty znacznie, bo trzeba by mieć przygotowany dodatkowe komplet medali na wszystkie klasy tematyczne itd. - a zwykle to było i tak w większości niewykorzystane.
Półgąsienicówki - nie wydaje mi się celowe z przyczyn jak wyżej... Pomyśl:każda dodatkowa klasa - pomnożyć przez 3 miejsca, dalej x2 (karton/plastyk), kolejne x2 (wielkości a/b), dalej 2 klasy wiekowe (j/s)... Załatwisz bogatych sponsorów?
Na razie wydaje mi się, że półgąsienicówki dobrze sobie radzą współnie z z klasą PG, przyjęte ze względu na napęd. Klas tematycznych , moim zdaniem, mamy wystarczająco dużo; inaczej można dojść do skrajności: jedna klasa dla KAŻDEGO modelu - w ten sposób każdy miałby zagwarantowany złoty medal... Mimo wszystko chyba nie o to chodzi...?
Andrzej
P.s.
Jeszcze jedno: czy przy organizowaniu konkursów chodzi nam o rekordy? Myślę, że jednak nie...
A.

Cloner 
Czołgiści
nawrócony pancerniak

Wysłany: 2011-12-01, 15:55   

O rekord pewnie nie ,ale modeli nigdy za dużo.

matejson 
Czołgiści
Mateusz Mathea Przyjaciel Modelarni

Wysłany: 2011-12-01, 18:05   

PITERPANZER napisał/a:
1) Jeszcze lepiej oświetlone i większe pomieszczenie , czyli sala gimnastyczna wstępnie ustalona z Panią Dyrektor.

Super by było.

PITERPANZER napisał/a:
2) Ochrona modeli przed destrukcyjnymi rączkami zwiedzających

Koniecznie. Korzystając z doświadczenia innych konkursów - stoły z jedną kategorią tematyczną ułożone w kwadrat a w środku - jeden lub dwóch pilnujących modele.

PITERPANZER napisał/a:
5) Media -Tutaj głównie uwagi do portalu mieli sami mieszkańcy,chociaż nie do końca jestem przekonany ,że słuszne. Może faktycznie można było mocniej rozpropagować imprezę wsród mieszkańców Trójmiasta .Do dyskusji jak i od kiedy.

Przedewszystkim plakaty o nadchodzącej imprezie i regulaminem. Powiesić będzie można w pobliskich sklepach modelarskich w każdym rodzimym mieście. Zaangażować można będzie każdego modelarza.

Co więcej, jeśli ktoś z "naszych" będzie jechał na inne zawody w kraju to za zgodą tamtych organizatorów będzie propagował naszą imprezę poprzez wywieszenie plakatu na miejscu :)

Cytat:
Przede wszystkim z myślą o młodych(też jestem ale się nie łapię w ramy klas) warty byłby powrót do klas młodzik , junior, senior oraz utworzenie klasy pojazdów półgąsienicowych.
Osobiście uważam ,że poziom tegorocznych zawodów był wysoki ,jednakże warto by było ściągnąć jeszcze więcej modeli, bijąc w ten sposób kolejny raz rekord.

Dla mnie podział młodzik, junior jest zbędny. Jeszcze parę dobrych lat temu za juniora zainteresowania tymi kategoriami było znikome.

8) Istotniejszą dla mnie kwestią byłby podział na skale w dioramach. W poprzednich edycjach łączenie miało sens, w tegorocznej tego zabrakło, bo dioram lądowych i lotniczych było dużo więcej w małej i dużej skali. Mam na myśli wyodrębnienie na kategorie "a" oraz "b".

Kolejną sprawą jest możliwość wyodrębnienia a pancerce skali 1/48, jest to już powszechne na wielu festiwalach w naszym kraju.

9) Proponuję także, aby w nasz memoriał zaangażować jakieś historyczne grupy rekonstrukcyjne co by przyciągały na imprezę zwiedzających. Dużo ciekawszy wymiar impreza będzie miała.

Tyle na razie na ten temat.

PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2011-12-01, 19:49   

8)Mateusz o grupach rekonstrukcyjnych rozmawialiśmy ,ale ich nie wpisałem,warto miec jakis asy i niespodzianki w rękawach ,ale skoro karty nastół ,to planowałem i ten punkt.

9)Warte dopisania ,szybkie opracowanie plakatu na 2012 i propagowanie imprezy na innych konkursach od początku roku.

Łosiu 
Czołgiści
Modelrator

Wysłany: 2011-12-01, 20:57   

Ja tam nie jestem uczestnikiem niezliczonej liczby konkursów (na dwóch byłem ;-) ) i jak dla mnie to zbyt wiele klas nie jest za dobre. To co jest to i tak sporo, może nie rozdrabniajmy tego , bo faktycznie nie starczy nie tylko nagród , ale i dyplomów i medali :)

(a klasę śmigłowców to bym z samolotowymi połączył :-D:-D ;-) )
Ostatnio zmieniony przez PITERPANZER 2011-12-02, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  

BALROG 
Czołgiści

Wysłany: 2011-12-02, 18:08   

Nie podoba mi się 3 dniowy plan imprezy bo to ograniczy uczestników,
weźcie pod uwagę fakt że ludzie pracują i część osób nie dotrze by wystawić modele w piątek

Kalaruch 
Czołgiści

Wysłany: 2011-12-02, 19:35   

Wg mnie bez sensu robić dodatkową kategorię, tak samo jak śmigłowce dorzucać do samolotów. W zasadzie dla przyjezdnych może być piątek, ale sama impreza to w sobotę proponuję, a co z tymi co pracują ?? Ja mam elastyczny czas pracy i jakoś się dogadam, ale 70% uczestników nie musi mieć tak cudownie jak ja...

PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2011-12-02, 21:03   

Szanowni sceptycy.
3 dniowa impreza to sugestia Kolegów modelarzy ,ale też nasze wcześniejsze doświadczenia z Osowskich Spotkań Modelarzy oraz innych wystaw w kraju.
Piątek to możliwość "ogarnięcia cześci modeli ,szansa na wcześniejsze meetingi i małe szaleństwa. Część modeli przyjmie się w sobotę rano co ułatwi pracę i wystawę będzie można udostępnić od godz. 12.
Poza tym , skoro już dziś znany jest termin to można się tak zorganizować by tydzień balować i nie znajdę żadnego , ale to naprawdę żadnego argumentu przeciw (no ,jeden dramatyczny jest ,ale nie będę o nim pisał) .

matejson 
Czołgiści
Mateusz Mathea Przyjaciel Modelarni

Wysłany: 2011-12-02, 21:17   

Ja mimo wszystko będę do końca przystawał podział dioram na skale...

Będzie i tak moment, gdzie nagród starczy tylko dla juniorów :) .

PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2011-12-02, 21:43   

Dlaczego tak sceptycznie podchodzisz do ilości nagród.Jeśli pracuje się nad pozyskaniem sponsorów to wcale nie musi być biedy.

ZzB 
Czołgiści

Wysłany: 2011-12-05, 10:27   

matejson napisał/a:
Będzie i tak moment, gdzie nagród starczy tylko dla juniorów :) .

Hej.
Moim zdaniem nagrody powinny być TYLKO dla juniorów.
Bo po pierwsze primo - młodych na modele NIE STAĆ
A po drugie primo - będą się cieszyć z KAŻDEGO modelu ;>

Natomiast dla "staruchów" - powinien wystarczyć tylko medal do gablotki.
W przeciwieństwie do małolatów MY MOŻEMY odżałować kilka piw i kupić sobie to, co chcemy (zamiast marudzić, że ... za prosty.... nie ta skala.... nie ta epoka.... nie to malowanie... za mało blaszek...)

Pozdrowionka
ZzB

Cloner 
Czołgiści
nawrócony pancerniak

Wysłany: 2011-12-05, 14:39   

CO do nagród to zgadzam się z ZzB.

PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2012-08-08, 17:34   

Trochę wody upłynęło, powoli pora odświeżać wątek.
Macie jakieś nowe pomysły ?
Oczekuję także chętnych do podjęcia przygotowań . Pod koniec wakacji spotkam się z Panią Dyrektor , by omówić i ostatecznie potwierdzić datę i salę gimnastyczną .
Myślę ,że 1.09 rozpoczniemy akcje medialna na forach.

Odpowiedz do tematu