Strona Główna MODELARNIA OSOWA
Strona Modelarzy z Gdańska Osowy i ich Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Panzer Kampfwagen IV / Italeri / 4 Dywizja Pancerna
Autor Wiadomość
PANZERS 
Czołgiści

Wysłany: 2008-03-26, 23:31   Panzer Kampfwagen IV / Italeri / 4 Dywizja Pancerna

Wiem, że nie możecie doczekać się zdjęć więc nie będę przedłużał i od razu je zaprezentuję :-D

Jak zapewne wszyscy zauważyli jest to Panzer IV w wersji G. Można powiedzieć, że jest mój pierwszy model w życiu. Powstawał kilka ładnych miesięcy, ale to i tak mało w porównaniu z tygrysem, którego tworzę w obecnie. Mogło wyjść lepiej, ale jak na pierwszy raz chyba nie ma co narzekać.

Nie mam pojęcia dlaczego zdecydowałem się właśnie na czwóreczkę, póki co modele wybieram raczej losowo. Postanowiłem, że zrobię ją na Kursk. Pomalowana została na wzór innej czwórki z 4 Dywizji Pancernej, którą Piterpanzer odnalazł dla mnie na jakimś forum. Niestety na chwilę obecną nie potrafię powiedzieć co to było za forum, ani czyj był to model.

Co do jakości produktu to jest ona bardzo dobra, nie mogę się przyczepić absolutnie niczego, cena także niczego sobie (70zł u Pana Molskiego). W tym przypadku Italeri spisało się na medal, tak więc model zdecydowanie polecam.

Kakao, które możecie podziwiać na podwoziu czołgu jest wynikiem zastosowania błota w spray'u. Efekt oceńcie sami, mnie nie do końca on zadowala, wątpię bym stosował ten patent na moich przyszłych modelach.

Tak naprawdę nie ośmielił bym się stwierdzić, że model jest skończony. Otóż brakuje mu... kalkomanii. Dlaczego? Po prostu nie mogłem nigdzie znaleźć tych odpowiednich.

Mimo tych drobnych niedogodności model zdobył TO:

Być może kiedyś uzupełnię ten temat o zdjęcia gotowego modelu, ale ja nie oczekiwał bym ich w najbliższym czasie 8-)
Ostatnio zmieniony przez PITERPANZER 2010-10-21, 21:32, w całości zmieniany 4 razy  

SPIDIvonMARDER 
Czołgiści
Afrikakorpsjäger

Wysłany: 2008-03-27, 16:58   Re: Panzer Kampfwagen IV / Italeri / 4 Dywizja Pancerna

PANZERS napisał/a:
Mogło wyjść lepiej, ale jak na pierwszy raz chyba nie ma co narzekać.

Pierwszy model, pierwszy konkurs, jedna kategoria i od razu wygrana. Faktycznie, mogło wyjść lepiej :P
PS: Ale modelik zacny! Szczególnie gąsienice.

PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2008-03-27, 18:20   

Cóż można tylko sparafrazować " Polakom gratulujmy ... ;-) , a Panzersowi panzer IV !
I tak trzymaj !

Cloner 
Czołgiści
nawrócony pancerniak

Wysłany: 2009-01-25, 12:22   

No, to jest fajny modelik, czysto wykonany, profesjonalnie sklejony,
mi się nawet podoba tylko za mało kontrastu, trochę więcej bym czarną wodą pozalewał.
Ostatnio zmieniony przez PANZERS 2009-01-25, 16:14, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu